aktuális
hasznos hírek
Művelődési ház

Felső-Répcementi Többcélú Kistérségi Társulás

A Felső-Répcementi Többcélú Kistérségi Társulás 2005 áprilisától fogja össze a Répce menti településeket, megcélozva a községek turisztikai fejlődésének elősegítését. A társulás fő feladatai között szerepel a területfejlesztés, valamint mozgókönyvtár működtetése. Tömördtől Nemesládonyig 17 települést foglal magába a répcementi kistérség.

A 17 település: Csepreg város, Bük nagyközség, Bő, Chernelházadamonya, Gór, Hegyfalu, Iklanberény, Lócs, Mesterháza, Nagygeresd, Nemesládony, Répceszentgyörgy, Sajtoskál, Simaság, Tompaládony, Tormásliget és Tömörd községek, melyek együttesen körülbelül 12 ezer fős lélekszámmal bírnak.

A Felső-Répcementi Kistérség Többcélú Társulása a települési önkormányzatok többcélú kistérségi társulásairól szóló 2004. évi CVII. Törvény alapján működik.

A szakfeladatok az alábbiak:

- nappali általános iskolai oktatás,

- családsegítés,

- közművelődés,

- egészségügyi ellátás.

A kistérségi társulás alapításának céljai között szerepel a térséget érintő területfejlesztési projektek közös tervezése, megvalósítása, a megvalósításhoz igényelhető pályázati támogatások térségi szintű igénylése, hatékonyabb fellépés a külső források igénybevételénél, fórumokon egységes képviselet.

A társulás működése demokratikus alapon történik, vezetése rotációs rendszerű. Csepreg város és Bük nagyközség polgármestere 2 évente váltják egymást az elnöki pozícióban.

A társulás működési feltételeit a társulásban részt vevő települések közösen határozták meg, működési költségeit közösen viselik.

A Társulás költségvetése az évi rendszeres tagdíjakból, és állami támogatásból adódik össze, munkaszervezete egy főállású vidékfejlesztési menedzser, aki 2001. februárjától tevékenykedik.

Felső-Répcementi Többcélú Kistérségi Társulás

Címe: 9737 Bük Eötvös u. 7.

E-mail: csepreg-buk.tkt@pr.hu

A vidékfejlesztési menedzseri feladatokat Szabó Zoltán látja el.

ma van
2019. február 16. szombat,